MCP4251T-503-E/SL datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    MCP4251T-503-E/SL
  • Производитель
    Microchip Technology
  • Описание
    Microchip Technology MCP4251T-503-E/SL Resistance: 50 kOhms Number of POTs: Dual Taps per POT: 256 Wiper Memory: Volatile Digital Interface: Serial (SPI) Operating Supply Voltage: 2.5 V, 3.3 V, 5 V Supply Current: 1 mA Maximum Operating Temperature: + 125 C Mounting Style: SMD/SMT Package / Case: SOIC-14 Narrow Minimum Operating Temperature: - 40 C Factory Pack Quantity: 2600 Supply Voltage - Max: 5.5 V Supply Voltage - Min: 1.8 V